2017. november 22. szerda

Garabonc

Galambok

SZENTMISE ELMARAD

A mindenszentek előtti és utáni hétvégi miserend nem változik!

A temetőlátogatások alkalmával van lehetőség az új síremlékek megáldására. Kérjük a Kedves Híveket, hogy ezen időpontokat tartsák szem előtt. Síremlékek megáldására egyedi időpontban csak előzetes egyeztetés alapján lehetséges az ünnepek után.

Ne feledkezzünk meg az ünnepek alatt arról, hogy elhunyt szeretteinkért imádkozzunk, és amennyiben tehetjük, törekedjünk arra, hogy teljes búcsút is nyerjünk részükre, amelyet az Egyház engedélyez számunkra.

„Csak a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki

1, november 1-8-ig áhítatos lélekkel temetőt látogat, s legalább lélekben imádkozik az elhunytakért (mind a nyolc nap elnyerhető);

2, halottak napján, XI. 2-án (vagy az ordinárius engedélyével a megelőző vagy a következő vasárnapon vagy Mindenszentek napján) templomot vagy kápolnát áhítattal meglátogat, s egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet elimádkozik…”A Búcsúk kézikönyve 29. pontja

A hívőnek a búcsú elnyerését akarnia kell, a teljes búcsú elnyeréséhez a léleknek nem szabad ragaszkodnia semmiféle bűnhöz, még bocsánatos bűnhöz sem és teljesítenie kell még három feltételt szentségi gyónás, szentáldozás, a Szentatya szándékára történő imádság. (Miatyánk, Üdvözlégy.)

Kívánjuk elhunyt szeretteinknek és papjainknak az örök élet boldogságát!