2018. november 17. szombat
Hortenzia, Gergő

Jenő

A zalakomári templom felújításának folytatása

A Zalakomári Plébánia az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárságától 2017. április 18-án kelt 24175/2017/ ENCSTRAT iktatószámú támogatói döntéssel, az előzetesen benyújtott EGYH-EOR-EPER-17-0490 számú kérelme alapján, bruttó 8.000.000Ft támogatást nyert a „Zalakomári templom felújításának folytatása” projekt megvalósításához.

A támogatásból a zalakomári templom előző évben megvalósított alászigetelési munkáit követően kívánjuk a templom külső és belső felvizesedett vakolatának leverését és pótlását valamint beltéri felületének festését elvégezni, amely által helyreállítani szándékozzuk a felvizesedés folytán megrongálódott a műemlék templomot.

A XX. Imatábor céljaira

A Galamboki Plébánia az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárságától 2017. április 18-án kelt 24156/2017/ENCSTRAT iktatószámú támogatói döntéssel, az előzetesen benyújtott EGYH-KCP-17-EPER-0264 számú kérelme alapján, bruttó 1.200.000Ft támogatást nyert a „XX. Imatábor, Galamboki Imatábor, Garabonci Imatábor, Homokkomáromi Imatábor” projekt megvalósításához.

A támogatási összeget a rendszeresen megszervezésre kerülő imatáborok kiadásaira kívánjuk fordítani, hogy az imatáborokban táborozók részére tartalmas közösségi és egyben lelki élményt is tudjunk nyújtani.

A galamboki plébánia felújításának folytatása

Magyarország Kormánya 1813/2016. (XII.20) határozata alapján a Kaposvári Egyházmegye jelentős összegű támogatásban részesült, melynek terhére a Galamboki Plébánia plébániaépületének táborhelyfejlesztés címén való felújítására bruttó 70.000.000Ft támogatásban részesült a Galamboki Plébánia.

A pályázat során folytatásra kerül a plébániaépület felújítása. Az tető héjazatának valamint aljzat cseréje mellett a falak alászigetelése, villamos és fűtéshálózat kialakítása, valamint a melléképület tetejének átalakítása és napkollektorok beépítésére kerül sor. A pályázat jóvoltából a műemlék épület megújulása valósulhat meg, valamint modernkori használatnak megfelelően fogja előmozdítani a táborozók részére a használhatóságot. Az épület felújításával előmozdítani leszünk képesek a közösségek kulturált helyigényét valamint közösségi és spirituális céljaik elérését.

A XIX. Imatábor céljaira

A Galamboki Plébánia az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárságától 2016. április 22-én kelt ETO/152/2016 iktatószámú támogatói döntéssel, az előzetesen benyújtott EGYH-KCP-16-0158 számú kérelme alapján, bruttó 3.000.000Ft támogatást nyert a „XIX. Imatábor, Galamboki Imatábor, Garabonci Imatábor, Homokkomáromi Imatábor” projekt megvalósításához.

A támogatási összeget a rendszeresen megszervezésre kerülő imatáborok kiadásaira kívánjuk fordítani, hogy az imatáborokban táborozók részére tartalmas közösségi és egyben lelki élményt is tudjunk nyujtani.

A zalakomári templom szigetelésére

A Zalakomári Plébánia az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárságától 2016. március 24-én kelt 19471/2016/EGYFEJL iktatószámú támogatói döntéssel, az előzetesen benyújtott EGYH-EOR-16-0674 számú kérelme alapján, bruttó 10.000.000Ft támogatást nyert a „Zalakomári templom szigetelése” projekt megvalósításához.

A támogatásból a zalakomári templom alászigetelési munkáit kívánjuk elvégezni, amely által megóvni szándékozzuk a felvizesedéstől a műemlék templomot. A beruházást megelőzően a megfelelő építési engedélyek beszerzése valósul meg.

Galamboki plébánia gépjármű beszerzésre

A Galamboki Plébánia 2014. január 30-án kelt 297/2001/205/4/2013 iktatószámú határozatával nettó 10.000.000Ft uniós támogatást nyert a 103/2013 (XI. 8.) Vidékfejlesztési Minisztérium rendelet alapján, a vidéki gazdaság és a lakosság számára nyújtott alapszolgáltatások fejlesztésére 2013-tól igénybe vehető támogatások címén.
A projekt keretében a Galamboki Plébánia egy VW LNF T5 Kombi HT 2.0 TDI BM /FG/ 71110466 típusú gépjármű beszerzésére kerül sor, mely lehetővé teszi többek között a plébániához tartozó hívek szállítása mellett az idelátogató hívek kiszolgálásához szükséges feltételek megteremtését mozdítja elő és a lelkipásztori feladatok ellátásához ad segítséget.

Galambok plébániaépület belső felújítására

A Galamboki Plébánia 2013. június 19-én kelt 209/2008/3/10/2012 iktatószámú határozatával nettó 18.599.705Ft uniós támogatást nyert el a 103/2012. (X. 1.) Vidékfejlesztési Minisztérium rendelet alapján, vidéki örökség megőrzéséhez LEADER Helyi Akciócsoportok közreműködésével 2012-től igénybe vehető támogatások jogcímre.
A projekt keretében a plébániaépület első felének rekonstrukciójára kerül sor. Többek között az épület új szigetelést kap a felvizesedés ellen, aljzatcsere hideg és meleg burkolatokkal, villamoshálózat, fűtéshálózat cseréje valamint néhány tér átalakítását követően a felújítási rész kifestésére valósul meg.
Az uniós támogatáson felül a plébánia is áldozatokat hoz a felújítás érdekében a kültéri nyílászárók cseréjét és a felújított rész külső festését magára vállalva.