2017. július 22. szombat

Plébános:                Dr. Háda László
Állandó Diakónus:     Fodor Balázs
Fíliák:                      Zalamerenye, Garabonc, Kisrada
Plébánia címe:         8749 Zalakaros, Fő út. 54.
Telefon:                   06-93/340-157
Bankszámlaszám:    Római Katolikus Plébánia Zalakaros
M7 Takarékszövetkezet          75000246-10091656

Urunk Mennybemenetele
Római Katolikus Plébánia Galambok
Fília:                        Zalaszentjakab
Plébánia címe:         8754 Galambok, Ady E. út 1.
Levelezési cím:        8749 Zalakaros, Fő út. 54.
Telefon:                   06-93/340-157
Bankszámlaszám:    Római Katolikus Plébánia Galambok
M7 Takarékszövetkezet          75000222-10070248
Egyházközségeinkkel kapcsolatos ügyeket a zalakarosi címen lehet intézni.

Szentháromság
    Római Katolikus Plébánia Zalakomár
   Plébános:               Dr. Háda László
   Fília:                      Balatonmagyaród
   Plébánia címe:        8751 Zalakomár, Kossuth u. 15.
   Levelezési cím:       8749 Zalakaros, Fő út. 54.
   Telefon:                 06-93/340-157
   Bankszámlaszám: Római Katolikus Plébánia Zalakomár
                       M7 Takarékszövetkezet 75000112-10051997
   Egyházközségeinkkel kapcsolatos ügyeket a zalakarosi címen lehet intézni.

Weblapfejlesztés: Fodor Balázs

Támogatni bennünket az alábbi módokon lehet:
A Katolikus Egyház nem profitorientált intézmény, ami viszont nem jelenti azt, hogy nem ebben a világban kell, hogy éljen. Jézus mondja: „Nem azt kérem, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy óvd meg őket a gonosztól” (Jn 17,15). Jézus maga is sejteti velünk, hogy az Egyház ugyanúgy beilleszkedik ennek a világnak rendszerében megtartva mégis sajátos küldetését, amely túlmutat ezen a világon.
Az Egyház támogatásának alapvető módja az adományok adása céljaink megvalósításáért. Ennek több formája is lehet. A Katolikus Egyházat általánosságban az adó 1%-val rendelkezés alapján lehet támogatni a 0011 technikai szám megjelölésével az adóbevallásunkban.
A helyi plébániákat pedig egyházi hozzájárulásunk, perselyadományaink vagy adott célra adott kegyes adományaink adásával.
Ha a kedves hívek a bankszámlára fizetnek be vagy utalnak át egyházi hozzájárulást, kérjük tüntessék fel a megjegyzés rovatba hogy ki részére fizetik be a hozzájárulást és mi a pontos címe annak, akinek a részére a hozzájárulást befizették. A Megjegyzés rovatba elég ezen kívül megjegyezni: Eh., vagy ha adományt ad, akkor az adomány megnevezést, esetleg célját megadni.
Példa:          Eh. Példa László, Zalakaros Fő u. 54. 1 fő
                   Adomány Kegyes István templomtetőre
Egyházközségeinkben az egyházi hozzájárulás mértéke eltérő lehet. Ennek oka, hogy a helyi egyházközségi képviselőtestület jogosult annak mértékét meghatározni.
Kérjük, ne feledjék el, hogy az Anyaszentegyház ötödik parancsa kimondja: Az Anyaszentegyházat anyagi hozzájárulással támogasd! A hitünk egyik megvallása az, ha kifejezzük az Egyházunkkal való közösséget ilyen módon is.
Az egyházi hozzájárulások, templomi persely és egyéb adományok a templomaink, épületeink fenntarthatóságát (pl. közüzemi számlák rendezése), karbantartását szolgálják elsősorban, de arra is hivatottak, hogy szolgálattevőink is ebből kapjanak juttatást (pl. plébános illetménye, amelyet az egyházmegye előír).

A Zalakarosi Isteni Irgalmasság templom fejlesztését a Zalakaros Új Templomáért Közalapítvány is támogatja.
Zalakaros Új Templomáért Közalapítvány
Sberbank:               14100347-92021449-01000008
Adószám:                18959105-1-20
                               Az alapítványnak felajánlható az adó 1% az adóbevallásunkban.

Köszönjük, hogy támogatásával megtisztel bennünket!
Várjuk Önt és Kedves Családját egyházközségeink programjaira!