2024. március 28. csütörtök
Gedeon, Johanna, Hanna

Medugorje

Sokak vágya valósulhatott meg, amikor is augusztus 28-án korán reggel kelhetett fel, hogy elérje a buszt, amelyen egészen Medugorje-ig utazhatott, mint zarándok. Az öt napos zarándoklatot Fodor Balázs diakónus úr szervezte a hívek kérését meghallgatva, és támogatva. A zarándokok a szokásos Kishegy és Krizsevác imádsággal történő meghódítása mellett a Cenakolo Közösség, valamint a leányanya otthonba is látogatást tettek a medugorjéről szóló előadás mellett, valamint apró kikapcsolódásként Monstar és egy közeli vízesés meglátogatásával üdülhettek fel a lelki programok után. Természetesen részt vehettek az esti szentmiséken és a szentségimádásokon, ahol embertömegek tudtak jelen lenni a közöttünk jelen lévő Krisztust ünnepelve. Olyan jó lenne nem elfelejteni, hogy a legutolsó kicsiny templomban is ugyanaz a fölséges és csodálatos Krisztus van jelen, aki maga köré engedi jönni a létükben éhező és szomjazó gyermekeit, mint Medugorje-ben, ahol a tömegek teszik ezt meg. Érdekes, hogy ott nem számít a túlságosan meleg, nem számít az adott nyelven nem értés. Sokat kell tanulnunk Krisztus szenvedéséről, hogy megértsük az üzenet lényegét: „Ha tudnátok mennyire szeretlek benneteket, sírnátok örömötökben”.