2024. március 29. péntek

Zalán

Zalakaros Szent Anna búcsú

Az idei évben végre meg tudtuk ülni a Szent Anna búcsút Zalakaros régi templomában július 30án vasárnap délután 5 órai kezdettel. A kis templom zsúfolásig megtelt, mivel egy évvel korábban a templom alászigetelési munkái miatt nem tudtuk megtartani a búcsút. Az ünnepi szentmisét Kelemen István zalaszabari plébános mutatta be.

Az ünnepre készülve, az idei év tavaszán és nyarán, a tavalyi alászigetelést követően, a templom belső felvizesedett vakolata le lett javítva és le lett festve. Így a templom végre látogathatóvá vált a nagyközönség előtt is. A felújítást a plébánia önerőből végeztette el, hogy ezzel is megnyugtassa Zalakaros hívő népét az irányában, hogy a Szent Anna templom sincs elfelejtve. Természetesen a felújítás nem jelenti azt, hogy a templom kész lenne, de tűzoltó jellegű megoldással látogatható legalább. A templom a nyár végéig minden nap nyitva lesz, hogy bárki betérhessen egy kicsit megpihenni, imádkozni, Szent Anna közbenjárását kérni.