2024. április 25. csütörtök
Márk, Márkó, Márkus

Ervin

Angelico Atyával rajzoltunk

2017. március18-án a galamboki és zalakomári hittanosainkkal találkoztunk Angelico Atyával, azaz dr Stift Zoltánnal, szombathelyi egyházmegye börtönlelkészével. Az atya együtt rajzolt a gyerekekkel és miközben rajzolt az ének szövege teljesen követte a rajzot. A gyerekek megkérdezték őt miért hívják Angelico Atyának. Ő válaszában azt monda, hogy amikor hitoktatott kezdett el rajzolni. Az Angelico egy angyal. Azt mondta, a fiatalok mondták, hogy más nyelven is értsék, ezért lett Angelico. Mindegyik gyermeknek miután bemutatta a rajzolást személyesen is lerajzolta az angyalt és alá is írta nekik. Hittan könyvekben és szentképeken is megtalálhatók az ő rajzai. Nagyon közvetlen volt a gyerekekkel. A gyerekeknek nagyon tetszett és nagyon jól érezték magukat. Egyenként is, miközben rajzolta a gyerekeknek az Angelico angyalt, bármelyik gyerkőc bármit kérdezhetett tőle és szívesen válaszolt is a kérdésekre.

Győri Bernadett hitoktató