2024. április 24. szerda
György, Debóra

Márk, Márkó, Márkus

Szent Teréz Misszión

2016. szeptember 24-én nagybusszal zarándokoltunk a Szent Teréz Misszió IX. országos találkozóján. A zarándoklatot Szíva Sándorné szervezte, mivel a zalakomári hívek körében ő ennek a közösségnek a vezetője. A Zalakomáron körülbelül száz tagot számláló misszió célja, hogy papokért imádkozzanak bekapcsolódva az országos misszióba. Minden jelentkező kap egy keresztnevet, és a tagok arra vállalnak kötelezettséget, hogy mindennap imádkoznak azért az atyáért, akinek a keresztnevét megkapták.

A zarándokcsoport lelki atyja Somogyi Imre nagyrécsei plébános volt, mivel a helyi plébánosnak elfoglaltsága volt azon a napon. A zarándoklaton főleg zalakomáriak és környékbeli hívek vettek részt.

Somogyi Imre plébános úr a találkozó szentmiséjét követően a zalakomári plébános nevében meghívta a híveket 2017-re a X. Szent Teréz Missziós találkozóra Zalakomárba. Az országos missziós találkozó szervezésnek ötlete egykori plébánosuk, Szi-Márton János atya vágya volt. Sajnos nem élhette meg ezt az ünnepi alkalmat, de bízunk benne, hogy égi közbenjárásával segít a rendezvény megszervezésében.

Somogyi Imre plébános úr az eseménnyel kapcsolatosan azt mondta, hogy számára lelki élmény volt egy olyan közösségbe belépni, ahol érezhetően mindenki szereti a papokat.

Köszönjük a szervezőknek, Imre atyának és a résztvevőknek, hogy papokért imádkoztak ezen a találkozón.