2017. július 22. szombat
Magdolna, Magda

Lenke, Borisz
Tájékoztatjuk a Kedves Híveket, a következő engesztelő nap az Isteni Irgalmasság Templomban 2017. július 14-én lesz. Vendégünk Horváth András nagybajomi plébános lesz. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

A zarándokhelyiek zarándoklata

2016. szeptember 21-én a zalakarosi egyházközségi testület több tagjával együtt mini zarándoklatot tettünk Nyíregyháza – Örökösföldi Isteni Irgalmasság templomában. Az apropó, hogy felvegyük a kapcsolatot hazánkban oly kevés Isteni Irgalmasság tiszteletére felszentelt templommal valamint az Isteni Irgalmasság Jubileumi évében részünkre is legyen zarándoklat egy Isteni Irgalmasság templomba.

Meglepettek voltak Nyíregyházán, amikor kiderült, hogy nincsenek egyedül ilyen tiszteletre felszentelt templomukkal Magyarországon sem. Nekünk jó érzés volt, hogy azért a mi templomunk az országban a legidősebb ezzel a megtisztelő titulussal, valamint mi már plébánia is vagyunk.

A templomban lévő búcsú elnyerésének gazdag reményében a délután folyamán állatkerti látogatást tettünk, ahol megfigyelhettük Isten csodás alkotásai mellett az emberi találékonyságot is, hogy – a vicc kedvéért – hogyan kell biztonságos kerítést és rácsokat építeni, hogy az állatok ne szabaduljanak ki.