2024. április 24. szerda
György, Debóra

Márk, Márkó, Márkus

Különleges engesztelőnap

2016. szeptember 9-én különös engesztelőnapon vehettek részt a Zalakarosra zarándoklók. Ezen alkalomból ugyanis nem egy vendég atya érkezett, hanem egy majdnem egész esperesi kerületnyi. A Csurgói Esperesi Kerület papsága ugyanis azt gondolta ki, hogy az idei Isteni Irgalmasság Jubileum évében elzarándokol Zalakarosra. A hat atya Roca Dániel Celestin babócsai esperes-plébános, Laczkó-Angi Gyula iharosberényi h.esperes-plébános, Marics József berzencei plébános, püspöki tanácsos, Csatlós István inkei plébános, Bencik Tamás vízvári plébános és az idén kerületből kiköltözött Kóré Mihály somogyszobi plébános volt. Az atyák becsülettel vettek részt az engesztelésen, segítettek gyóntatni, és a helyi plébánossal együtt heten vették körbe a szent áldozat asztalát a szentmisében, amelyet az esperes úr végzett és a helyettes esperes pedig gazdag prédikációjával gazdagított.