2024. április 19. péntek
Emma

Zarándoklat Budapest kármelita templomba

2016. május 28-án Budapestre zarándokoltunk a Tiszteletreméltó Marton Boldizsár Marcell a kiskomáromi születésű, kármelita atya halálának 50. évfordulója alkalmából rendezett lelkinapra. A zarándoklaton a keszthelyi kármelita atyák szervezésében vehettünk részt. Zalakomárt a plébánoson kívül négy fő Balatonmagyaródot pedig egy fő képviselte.

A program keretében Dr. Semjén Zsolt köszöntőjét követően Francois-Marie Léthel kármelita teológus tartott előadást Marcell atya lelkiségéről majd ünnepélyes szentmisével zárult a lelkinap hivatalos programja.

Alábbi képeken a sírhely mellett az atya szobájának képét is láthatjuk.