2017. július 22. szombat
Magdolna, Magda

Lenke, Borisz
Tájékoztatjuk a Kedves Híveket, a következő engesztelő nap az Isteni Irgalmasság Templomban 2017. július 14-én lesz. Vendégünk Horváth András nagybajomi plébános lesz. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

A győri könnyező Szűzanyánál

2016. március 17-én egyházközségeink egy része Győrbe zarándokolt a Szűzanyához, ahol Stanislaw Dzivisz krakkói bíboros tartotta az ünnepi szentmisét, és egy II. János Pál pápa ereklyét adományozott a győri székesegyháznak. Mi zalakarosiak elmondhatjuk, hogy korábban kaphattunk bíboros úrtól II. János Pál pápa vérereklyét az Isteni Irgalmasság templomunkba.

A szentmisét követően szabadidő volt a zarándokok számára, mely alatt imádkozhattak a Szűzanyához valamint megtekinthették a székesegyházat, Szent László hermáját és Boldog Apor Vilmos szarkofágját. Ezek után meglátogattuk a győri karmelita rendházat, ahol Bakos Rafael atya mutatta be a templomot és beszélt nekünk a kiskomári születésű Marton Boldizsár, rendi nevén Marcell atya, életéről, szentté avatási eljárásának állapotáról.

Az utunk hazafelé irányult, mert az idő elszaladt. Útközben megálltunk még Dr. Suszter Lajos atya síremlékénél is a győri temetőben.