Tájékoztatjuk a Kedves Híveket, a következő engesztelő nap az Isteni Irgalmasság Templomban 2017. október 13-án lesz. Vendégünk Bojtor Róbert miklósfai esperes-plébános lesz. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

Balatonszemesen jártunk

2016. február 6-án a zalakomári és galamboki hittanosokkal Balatonszemesre utaztunk ifjúsági találkozóra. A program szervezője Tomanek Péter atya volt. A nap témája az irgalmasság volt. Tanítást hallgattunk meg Nyeste Páltól, a nagykanizsai Piarista iskola igazgatójától. Azután kiscsoportos beszélgetés következett. Molnár Attila újudvari plébánossal beszélgettek a gyerekek, hogy az ő életükbe hogyan valósul meg az irgalom. Elmondta az atya, hogy ő a javító intézet lelkésze. Érdeklődve hallgatták az atyát, amiket mesélt azokról a fiatalkorúakról, akik oda bekerültek. Ebéd időben lesétáltunk a Balaton partra. A zenei szolgálatot a nagykanizsai magvető közösség végezte. Egy tartalmas napot töltöttünk együtt.

Győri Bernadett hitoktató