2024. április 19. péntek
Emma

Zeng a harang hívó szóval

2015. november 7-én kerültek végleges beüzemelésre Zalakaros Isteni Irgalmasság templomának harangjai. Hosszú út vezetett idáig, hiszen már május 31-én megáldásra kerültek az új harangok. Szeptemberben nyílt csak lehetőség arra, hogy a harangok új állványzatát kialakítsák és októberben kezdődött el a működtető eszközök beszerelése, átalakítása. Jelenleg a négy harang jól van, belakják a templom tornyát, és reméljük, hogy belakják a helyiek szívét is imára nyitva ajkaikat hallva a zengő hangokat!
Minden harang megszólal minden nap. Ha az 1 a legnagyobb a 4 a legkisebb, akkor az alábbiak szerint szólnak:
Reggel 6 óra 2 perc 3 harang, délben 2 perc 1 harang, este (télen 19 nyáron 20) 2 harang 2 perc 4 harang 1 perc. Péntek délután 15 óra 1 harang 2 perc.
Szentmisékre hétköznap: csütörtök, szombat első harangszó fél órával a szentmise előtt 2. harang 1 perc, második harangszó negyed órával a szentmise előtt 3 harang 1 perc. Beharangszó csütörtökön 2, 3, 4 harang 1 perc, szombaton 1, 2, 3, 4 harang 2 perc. Vasárnap 9 óra 1 harang 2 perc, 9,30 2 harang 1 perc és 10,00 beharangszó 1, 2, 3, 4 harang 2 perc.
Köszönjük a felajánlásokat!

A harang meghallgatásához kattints ide:

Harang 1

Harang 2