2021. január 21. csütörtök
Ágnes

Vince, Artúr
Tájékoztatjuk a Kedves Híveket, hogy a következő engesztelőnap Zalakaroson 2021. január 8.-án lesz. Szónokunk Fodor Balázs plébániánk állandó diakónusa lesz. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit!

Templomaink működése a jelen járványhelyzet idején

Templomainkban a szokott módon tartjuk meg a szentmiséket, ahol a rendelkezéseknek megfelelően, kérjük a híveket, hogy szabályosan viseljenek szájmaszkot és tartsák be a másfél méteres távolságot egymástól.

Tájékoztatjuk a híveket arról is, hogy aki bármilyen tünetet érez magán, ne vegyen részt szentmisén. Aki mindezek mellett veszélyeztetve érzi magát a vírussal szemben, nem kötelezett a szentmisén való templomi részvételre, alóla a betegekhez hasonlóan felmentést kapnak.

Azok, akik otthon maradnak, ajánljuk a médián keresztüli szentmisébe való bekapcsolódást, de csak azon szentmiséket lehet így vasárnapi szentmise hallgatásnak minősíteni, amelyek élő adásban zajlanak. Ilyenkor ajánljuk a lelki áldozásban való részesedést is.

Kérünk mindenkit, legyen körültekintő, és vigyázzon magára és embertársaira egyaránt!

Mindenkinek jó egészséget, a betegeknek pedig gyors felépülést kívánunk!