2024. április 23. kedd

György, Debóra

A nagyheti és húsvéti szertartások rendje 2020

Kedves Hívek!

A koronavírusra tekintettel az idei évben a nagyheti és a húsvéti szertartások zöme hívek nélkül lesz megtartva, hátráltatva a vírus terjedését. Viszont azt kérjük, hogy a hívek lehetőleg lelkiekben kapcsolódjanak be a szertartásokba. Ennek módjai akár a média és egyéb internetes eszközökön közvetített szertartások megtekintése és az abba való bekapcsolódás és lelki áldozás végzése, vagy akár az általunk feltüntetett időkben a helyi szertartásokba való lelki bekapcsolódás révén.

A plébániáink területén a zalakarosi Isteni Irgalmasság templomban lesznek csak szertartások.

Nagycsütörtök: 18 óra utolsó vacsora emlékmiséje

Nagypéntek: 17 óra 30 perc keresztúti ájtatosság

18 óra nagypénteki szertartás

Nagyszombat: 18 óra húsvéti vigília szertartás

Húsvét vasárnap: 8 óra ételszentelés a templom előtti téren

10 óra ünnepi szentmise

Húsvét hétfő: 10 óra ünnepi szentmise

A húsvét vasárnap reggel 8 órakor tartandó ételszentelésre, amely az Isteni Irgalmasság templom előtti téren lesz megtartva, jöhetnek hívek, de aki eljön, tartsa be a hatóságok által előírt biztonsági távolságokat. A templom előtti padokra lehet helyezni az ételeket és a mögötte lévő füves területre lehet állni, hogy a kellő távolságok betarthatók legyenek a szertartás folyamán is.

A feltámadás reményteli örömét és kegyelemteljes húsvéti ünnepeket kívánnak

egyházközségeink képviselőtestületei és

templomaink szolgálattevői!